WeCreativez WhatsApp Support
İletişim bilgilerinizi bırakın size daha sonra ulaşalım
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim ?

Daha az prim ödeyerek daha erken ve daha yüksek maaş alabilirsiniz?
Emekliliğinizi planlamalısınız! Planlama ile az prim ödersiniz ya da daha az çalışırsınız…
Planlama ile erken yani daha genç yaşta emekli olabilirsiniz Planlama ile yüksek maaş alabilirsiniz…
Emeklilik planlamanızı yaptırın…

“İyi şeyler yalnızca planlanırsa olur, kötü şeyler kendiliğinden olur.”

Az prim ödeyerek ya da daha az çalışarak erken emekli olabilmenin ve yüksek maaş alabilmenin tek yolu emekli olmadan yıllar önce emeklilik planlaması yaptırmanızdır.

“Yol soran yolda kalmaz”

Olacağından daha yararlı ve daha karlı bir emeklilik için bu alanda işin ehli ve yetkili uzmanlarla çalışmalısınız.

“Gideceği limanı bilmeyene hiçbir rüzgardan fayda gelmez.”

Emeklilik konusunda danışacağınız Sosyal Güvenlik Uzmanları’nın yetkin, bilgili ve teçrübeli olması gerekir. SSK, BAĞKUR ve SGK’larında yılllarca koşturmuş, yasa-yönetmelik-mevzuatları bilen ve sahasında da uygulamış, binlerce kişinin emekliliğini takip ederek sonuçlandırmış olması gerekir. Geçmişe dayalı kurumsal bir kimliği de olmalı. Muhatap alınabilmeli ve alacağı sorumluluğu da taşıyabilmelidir.

“Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur” 

Uzman olarak, biliriz, yaparız, alırız diyenlerden daha çok bilen, yapan ve alan’larla çalışmalısınız. Kendinden ve bilgisinden emin olanlarla, söylediklerini zamanında yapanlarla çalışmalısınız. Yaşınızı, sigorta başlangıcınızı, günlerinizi, primlerinizi, aktarılmış aktarılmamış bütün hizmetlerinizi, bağlı olduğunuz kurumları, işçi ve işveren olarak yapmış olduğunuz işleri, yurtiçi – yurtdışı çalışmalarınızı, çocuk sayınızı, askerliğinizi değerlendirip engelli, borçlanma, hizmet tespiti ya da ihyası ile erken ya da daha az prim ödeyerek yüksek maaş alınabilecek emeklilik seçenekleri sunabilenlere itibar etmelisiniz.

“Sakin bir denizde herkes kaptan kesilir”

Emeklilik konusunu bilmeyen, ilgilenmeyen, takip etmeyen, yardımcı olmak amacıyla bilgi veren, sahada olmayan, SGK’larında koşturmayan, yasa ve yönetmelikleri takip etmeyen, asıl işi olmayan, tecrübesiz, yetkisiz, bilgisiz, memur, müşavir ve avukat gibi kişileri dikkate almamalısınız.

“Bugün iyi adımlar atanlar, yarın güzel anılar yaşar”

Yanlış teşhisle yanlış işler yapılır. Zaman kaybı para kaybıdır. Her bir ay kayıp her bir ay maaş kaybıdır. Bazen bir maaş değil, bir senenin, üç senenin, hatta beş, on senenin maaş kaybı da olur. Bu kayıplar yanında emekli olmak için fazladan prim ödemek zorunda da kalabilirsiniz. Bazen geri dönülmez bir sürece de girebilir, SSK’dan emekli olabilecekken istemeden BAĞKUR’a da düşebilirsiniz. Bu durumda çoğu zaman daha düşük maaş alabilir, daha fazla prim ödeyebilir, daha da geç emekli olabilirsiniz.

“İş bilenin kılıç kuşananın”

Emekli adaylarına istemeden de olsa yanlış bilgi vererek zarara uğratanlar herhangi bir bedel ödemezler! Yanlışların bedeli bazen çok ağır olabilir. Zarara uğratanlar belki de bunun bile farkında varacak bilgiye sahip değildir. Boşa zaman ve boşa para kaybetmiş olursunuz. İşine sen sahip çıkmıyorsan kimse de sahip çıkmaz.

“Kendine hakim olan başkalarına da hakim olur”

Emeklilik hayatınızın en önemli konularından biridir. Sizin ve ailenizin geleceği söz konusudur. Oluruna bırakılmayacak kadar önemli bir husustur. Ama nedense insanlar bilemedikleri konularda hep kadercidir ve yoktan iyidir düşüncesi hakimdir. Çoğunlukla var olan sisteme teslim olur, işleri olağan akışına bırakırlar. Çevresindekiler nasıl yaptıysa onlar da öyle yapar, doğruluğuna inandığı, bilgili sandığı kişilere teslim olurlar.

 

“Hayat geç kalanları hiç affetmez”

Çevremiz bu konularda mağdur olmuş, çok erken emekli olacakken, çok sonra emekli olmuş, yüksek maaş bağlanabilecekken daha az maaş bağlanmış, SSK’dan emekli olacakken BAĞKUR’a istemeden düşerek BAĞKUR’lu olmuş, ödemesi gerektiğinden daha çok prim ve gün ödemiş, çalışması gerektiğinden daha çok ve daha fazla yıl çalışmış, ödememesi gerektiği halde BAĞKUR prim borçlarını ödemiş, gerekli olmadığı halde askerlik, doğum ve yurtdışı borçlanmalarını ödemiş, ya da yeterli olan gün ve paradan fazlasını borçlanarak ödemiş insanlarla doludur.

“Birinci adamlar güneşi, ikinci adamlar gölgeyi sever”

Emeklilik planlamasını, bu işlerde daha da çok yetkinleşmiş ve kidemli Ali Tezel’in Pendik Sosyal Güvenlik Uzmanları’yla yapmalısınız.

“Zamanın değerini yapacak işi olan bilir”

Ali Tezel Pendik Sosyal Güvenlik Danışmanlığı, bu karmaşık yapıyı ve lehe çıkan yasaları da yılların birikimini dikkate alarak emekli aylıklarınızın düşmemesini sağlıyor, ne zamanlar çalışacağınızı belirliyor, aylık primlerinizi düzenliyor, daha fazla prim ödemenizi engelliyor, maaşınızı yeni hesaplama sistemi ile hatasız hesaplıyor, maaşınızın yükselmesini sağlıyor ve daha erken yaşta SSK’dan ya da BAĞKUR’dan mı emekli olup olmanız gerektiğini söylüyor.

“Yarınlara mutlu girmek isteyenler, bugünden koşmaya başlamalıdır”

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn