WeCreativez WhatsApp Support
İletişim bilgilerinizi bırakın size daha sonra ulaşalım
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim ?
YURTDIŞI EMEKLİLİK

Emeklilik Planlama

Yurtdışı Borçlanması 11 Eylül 2014 tarihinde yasalaşan ve uygulanan 6552 sayılı yasa ile Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli ülkelerdeki vatandaşlarımızın çalışma başlangıçları Türkiye de ilk defa sigortalı olmuş gibi başlangıç sayıldı ve Türk Vatandaşlığından izinle çıkıp mavi kart sahibi yurtdışında yaşayan çalışan vatandaşlarımıza Türk Vatandaşlığı nda geçirilen süreleri için borçlanma hakkı verildi.

 

Yurtdışı Borçlanması İle Emeklilik Nasıl Yapılır ?

Ali Tezel Sosyal Güvenlik Müşavirliği yurtdışında, çalışılan ya da ev kadınlığı süreleri ve yaşınıza göre, en düşük ödeme ile en yüksek maaşı alabilmeniz için borçlanma tutarınızı hatasız hesaplıyor, işlemleri hızlı sonuçlandırmak ve sorun yaşamamak ve yersiz olarak maaş kaybı yaşanmamsı için takip hizmeti sunuyoruz.

Mavi kartlı vatandaşlarımızın eksik sürelerinin doğum borçlanması ile tamamlanıp emekli aylığı bağlanmasını sağlıyoruz.

İsviçre den kesin dönüş yapan vatandaşlarımızın Türkiye Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılacak kesintilerini hesaplayıp, işlem takip hizmeti sunuyoruz. (En çok yapılan hata; borçlanma yapılmayan gün prim kesintileri Türkiye Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından iade edilmeyip kurum kayıtlarına gelir olarak alınmaktadır.)

 

1- TEDAVİ GİDERLERİ :

Yaralamalı trafik kazalarında ciddi bir tedavi süreci ortaya çıkabilmektedir. Kazaya uğrayan kişi uzun saatler hastanede yatmakta gerek ameliyat gerek yoğun bakım gerekse diğer tedavi süreçleri neticesinde ortaya ciddi bir maddi külfet çıkmaktadır. Sağlık hizmetlerinin pahalılığı da dikkate alınınca bu süreç nedeniyle ortaya çıkan külfet birçok kişi tarafından karşılanamamaktadır. Ayrıca bu külfete kazaya yol açan kişi veya kurumlar neden olduğu için bu zararların tazmini kazaya neden olan kişi veya kurumlarca yapılmalıdır.

 

Ayrıca; ekleme yapalım, 2018/38 sayılı SGK genelgesi ile yurtdışı borçlanması ile emekli olup düşük bağlanan emekli aylıklarını çekmeseler dahi düzeltme yapılamayacak, Bu nedenle işlemin baştan doğru yapılması ve yüksek emekli aylığı bağlanması için kurumsal destek alınmasını öneririz. 

 

Almanya/Avusturya/Hollanda/İsviçre ve diğer tüm ülkelerde yaşayan ve oradan malulen emekli olan tüm vatandaşlarımız Türkiye de de rapor ile 7.000/14.000 euro arasında prim ödeyerek hemen emekli olabilir ve yüksek maaş alabilir. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn