WeCreativez WhatsApp Support
İletişim bilgilerinizi bırakın size daha sonra ulaşalım
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim ?

- Ülkemizde uygulanan tüm kanunlar; belge ile ispat etme zorunluluğunu İŞVERENE yüklemiştir. İşveren haklı olduğunu mutlaka ZAMANINDA ve DOĞRU HAZIRLANMIŞ belgeler ile kanıtlamak ve yasalarda belirtilen süreler kadar muhafaza etmek zorundadır. Personelin işe alınması, çalışma dönemi ve işten ayrılması sırasında gerekli tüm belge düzeni, prosedürler ve zorunlu eğitim belgeleri yazılı ispat yükümlülüğü gereği, personelin çalışma dönemi içinde hazırlanmalıdır.İş Yasasının zorunlu tuttuğu özlük dosyaları da personel işe alınırken hazırlanmalıdır. Bu prosedure önem veren işletmeler, işçi çalıştırdıkları sürede ve işçi işten çıktıktan sonraki süreçte daha az sorunla karşılaşır.

Şirketiniz  SGK incelemelerine ve iş davalarına hazır mı!

Bu hizmetimizde firmanızın iş hukuku-sosyal güvenlik sorunları açısından uygulamalarının yasal mevzuata uygunluğunun tespiti ile iş davalarını işveren lehine dönüştürebiliyoruz.

 

  • Hizmet akitlerinin incelenmesi,
  • Personel yönetmeliğinin ve iş sözleşmelerinin incelenmesi,gerekli görülmesi halinde revize edilmesi, iş davalarında yersiz fazla mesai ödemelerinin önlenmesi,
  • Personel özlük dosyalarının tamamının gözden geçirilmesi
  • Işyerinde kullanılan tutanak örneklerinin oluşturulması ve geliştirilmesi,
  • İş güvencesi kapsamında güncel yargı kararlarına göre işverenin işe iade davalarına hazırlanması,
  • Bordoların ve personel ibralarının yeniden düzenlenmesi,
  • Yıllık izin uygulamalarının doğruluğunun örnekler seçilerek teyidi ve benzeri kontrolleri yaparak çözüm önerileri ile size raporluyoruz.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn